35*50 cm Afiş

105 gr. Kuşe Kağıt Çift Yön 4renk Trigromi Baskı

35x50cm afiş
ADETÇİFT YÖNKOD
250—-af1
500 —- af2
1000  —-af3

50*70 cm Afiş

105 gr. Kuşe Kağıt Tek Yön 4renk Trigromi Baskı

50x70cm afiş
ADETÇİFT YÖNKOD
250—-af4
500  —- af5
1000  —-af6

70*100 cm Afiş

105 gr. Kuşe Kağıt Çift Yön 4renk Trigromi Baskı

70x100cm afiş
ADETÇİFT YÖNKOD
250—-af1
500 —- af2
1000  —-af3

Afiş Nedir?

Tasarım ve sanat kaygısının eşit ağırlıkta olduğu bir mesajı iletmek ve ya bir ürünü tanıtmak amacıyla hazırlanan ve karşımıza hemen her yerde her an çıkabilecek grafik ürünlerdir.
Kübizm, Dışavurumculuk, Art Nouveau, Art Deco, Bauhaus, Uluslar arası Tipografik Stil gibi modern Sanat ve tasarım akımlarının çağdaş afiş dilinin gelişimine büyük etkisi olmuştur.
Herhangi bir reklam niteliğinde temel olan koşul doğru hedef kitleye doğru zamanda seslenebilmektir. Afiş, doğuşundan günümüze kadar geçen süre içinde ayrı bir anlatım dili olarak ortaya çıkmıştır. Afiş ürün yada hizmetin daha dikkat çekecek bir şekilde ifadesidir.
Bir afiş reklamı için en önemli ölçüt fark edilebilmesidir. Bu yüzden de afiş tasarımları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri tercih edilmelidir. Afişte kullanılan yazının karakteri ve afişe oranla boyutu yaklaşık 1,5 – 2 metre mesafeden okunabilmelidir.

Afişte akıcı, anlaşılır ve düzgün cümleler kurulmalıdır. Afiş ilk görüldüğünde insanlar tarafından algılanması yaklaşık 2 – 3 saniye kadar sürecektir. Afişte yer alacak başlık, alt başlık, slogan gibi sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir yapı kurulmalıdır. İletilmek istenen mesajı doğrudan aktaracak görsel bir sistem oluşturulmalıdır. Afiş uygulamaları için, verilmek istenen mesajın 3, 4 ya da 5 sözcük ile oluşan başlık ve sloganlarla daha çabuk iletildiğinin, sözel mesajların on sözcüğü geçtiğinde okuma zorluğu başladığının unutulmaması gerekir.

Afişte detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli olmalıdır. Bu sebeple tasarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, illüstrasyon ve ya tipografi ile mi daha etkili bir biçimde vurgulanacağı araştırılmalı; esprili, dramatik ya da düşsel imajlardan hangisinin anlatımı daha güçlendirdiği belirlenmelidir. Böylelikle etki artırılmış olur.

Hedef kitleye bu kadar kısa bir sürede ulaşmak için en önemli detay etkili bir slogan ve ya grafik olacaktır. Afiş reklamındaki görüntü sayısı yaklaşık üçü geçmemeli, hatta mümkünse bir ile sınırlandırılmalıdır. Afiş üzerinde mümkün olduğunca büyük ölçekli fotoğraf veya illüstrasyon kullanılmalıdır.
Afiş / Poster 4 renk trigromi ( CMYK ) dijital ve ofset afiş olarak basılır.
Afiş ile firmanızın reklamını yapıp daha fazla müşteri potansiyelinizi artıra bilir.
Daha fazla kitleye ulaşarak yapılmış olan kampanyalarınızı tanıda bilirsiniz.
Sinema, Ürün Tanıtımı , Tiyatro gibi alanlarda afiş yapıp firmanızı tanıtabilirsiniz
Express Hizmet kendi bünyesinde matbaa afiş baskısını dijital ve ofset olarak en hızlı şekilde yapmaktadır.

Afiş Nedir , Afiş Fiyatları , Dijital Afiş , Ucuz Afiş , Afiş Baskı , Afiş Tasarım

X
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeVisit Us On LinkedinCheck Our FeedVisit Us On Instagram